Genesis Biyomedikal A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeleri Semih Soylu ve Musa Kamsız, yeni ürünleri magellan?’ın özelliklerini Klass’a anlattı..

Genesis Biyomedikal A.Ş. bünyesinde Türkiye’ye getirilen PRP sistemi Magellan? kişinin kanını işleyip trombosit sayısını 14 kat daha zenginleştirebilen bir yapıya sahip. Trombosit açıdan zenginleşen kanın tekrardan kişinin cildine enjekte edilmesi ile o kişide kısa sürede fark edilir bir güzellik, gençlik ve sağlıklı bir görünüm oluşturmasına katkıda bulunuyor. Medikal Estetik dünyasının önemli sistemlerinden birisi olan Magellan?’ı Türkiye’ye getiren Genesis Biyomedikal A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeleri Semih Soylu ve Musa Kamsız, sistemin fark yaratan özelliklerini, vadettiklerini ve dünyaca ünlü isimlerin neden vazgeçilmezi olduğunu Klass okurları için anlattılar.

SEMİH SOYLU

“Kendi kanınızdan elde edilen hücreler ve büyüme faktörleri ile tek seansta cilt gençleştirmeye imkan sağlayan özel bir sistem olarak tanımlayabiliriz. Ünlü kaşif Ferdinand Magellan pasifik okyanusunu keşfetmişti şimdi kendi hücrelerimizin gücünü Magellan? ile keşfe çıkıyoruz.”

MUSA KAMSIZ

“İlk etkisini uygulamanın ertesi günü görmek mümkün. Bu da Magellan uygulamasını kırmızı halı törenlerinde yer alacak ünlülerin tercihi yapıyor. Etkileri; yüzünüzün renk kalitesinde düzelme, cilt kalitesinin artması ve sıkılaşma, yüz ovalinin toparlanması olarak sıralanabilir. İlk 3 ay boyunca bu iyileşme artarak devam eder ve bu iyileşme hem kişinin kendisi hem de çevresi tarafından farkedilir.”

Son zamanların yüz gençleştirmede trend uygulamalarından biri olan Magellan ? nasıl bir uygulamadır?

SEMİH SOYLU: Magellan’ı kendi kanınızdan elde edilen hücreler ve büyüme faktörleri ile tek seansta cilt gençleştirmeye imkan sağlayan özel bir sistem olarak tanımlayabiliriz. Ünlü kaşif Ferdinand Magellan pasifik okyanusunu keşfetmişti. Şimdi de Magellan? ile kendi hücrelerimizin gücünü keşfe çıkıyoruz.

Prp enjeksiyonları ile Magellan arasındaki farklar nelerdir?

S.S.: Son yıllarda tüm dünyada ve ülkemizde çok sıklıkla başvurulan enjeksiyonlardan bir tanesi PRP yani trombosit zengin plazma enjeksiyonudur. PRP enjeksiyonlarında kullanılan kite bağlı olarak kişiden 10 veya 20 ml kan alınır ve bu kit santifürüj edilerek trombosit zengin bir plazma elde edilir. Bu işlemlerde maalesef genellikle kan tahlillerinde kullanılan laboratuvar tüpleri veya uzak doğu menşeili kitler kullanılmaktadır. Dolayısıyla istenen trombosit yoğunluğuna ulaşılamıyor ve etkin bir PRP elde edilemiyor.

“MAGELLAN İLE YAKLAŞIK X14 KATA KADAR YOĞUNLUKTA TROMBOSİT ELDE ETMEK MÜMKÜN”

Magellan bu noktada nasıl bir fark yaratıyor?

MUSA KAMSIZ: Magellan’ı diğerlerinden farklı kılan birçok özelliğin temelinde; Magellan’ın hem kullanılan cihaz olarak hem de tek kullanımlık kitleri ile sadece PRP hazırlamak için tasarlanmış özel bir sistem olması yatıyor. Magellan? uygulamasında kişiden alınan kan, cihaza yerleştirildikten sonra istenen PRP miktarı cihaz üzerinde seçiliyor ve tek yapılması gereken “start” tuşuna dokunmak. Cihaz özel dizaynı ve sensörleri sayesinde kanı tek kullanımlık kiti içerisinde ayrıştırıyor ve cihaza yerleştirilen boş enjektöre kullanılacak PRP’yi kendisi dolduruyor. Dolayısıyla 0 steril ve kapalı bir sistem içerisinde güvenli ve etkin bir PRP hazırlamaya imkan sağlıyor.

En büyük farklılık ise elde edilen PRP’nin kalitesi...

Diğer sistemler ile yaklaşık x2 kata kadar trombosit elde etmek mümkün olabiliyor ama Magellan ile yaklaşık x14 kata kadar yoğunlukta trombosit elde etmek mümkün. Elde edilen büyüme faktörü sayısı da diğer sistemlere göre çok daha fazla ve bu sayede tek seansta bile etkili bir sistem. Piyasada çok farklı kitlerle ve farklı fiyatlar ile PRP enjeksiyonu yaptırmak mümkün ama iyi sonuca ulaşmak isteyenlerin tercihi Magellan olacaktır.

TOP